Infolinia: 501 501 585
Twój koszyk jest pusty


O obrączkach

Co warto wiedzieć o obrączkach

1. Materiał i jakość
Obrączki wykonane są ze złota czternastokaratowego, próby 0,585. Obrączki wykonywane są bezszwowo, czyli obrączka wykonana jest z całego materiału, nie jest łączona (lutowana) z płaskownika.

2. Profil i szerokość
Obrączki mogą być wykonane w dowolnie wybranym profilu: półokrągły (zaokrąglonym do zewnątrz (model 01), płaskim (model 02) lub wklęsły (model 03). Istnieje możliwość wybrania odpowiedniej szerokości obrączek, obrączki klasyczne w szerokości od 3 do 7 mm, obrączki diamentowane oraz dwukolorowe (poza kilkoma modelami) w szerokości 4, 5, 6 mm.

Komfort noszenia obrączek zapewnia zaokrąglenie obrączki do wewnątrz. tzw. efekt soczewki.

3. Kolor
Każdy model obrączki klasycznej i diamentowanej może być wykonany z żółtego, białego lub czerwonego złota, obrączki dwukolorowe mogą być wykonane z żółto-białego lub biało-czerwonego złota, oraz w odwrotnym układzie kolorystycznym. Obrączki trójkolorowe to połączenie żółto-biało-czerwonego złota.

Barwa złota - zółta Barwa złota - różowo-czerwona Barwa złota - biała
żółty różowo-czerwony biały

 

4. Wykończenie (rodzaje powierzchni)

Powierzchnia obrączki może być wykończona w dowolny sposób, tradycyjny błyszczący (polerowany) lub do wyboru z pośród dostępnych rodzajów matów. Najpopularniejsze rodzaje matów to: piaskowany (M4) i satynowany (M3).

Rodzaj matu - M1 Rodzaj matu - M2 Rodzaj matu - M3 Rodzaj matu - M4
M1 M2 M3 M4
Rodzaj matu - M5 Rodzaj matu - M6 Rodzaj matu - M7 Rodzaj matu - M8
M5 M6 M7 M8
Rodzaj matu - M9      
M9      

5. Oprawa kamieni
W wybranych modelach istnieje możliwość umieszczenia jednego lub kilku brylantów o masie każdy od 0,01-0,03 ct., najczęściej jest to jednak 1 lub 3, 5, 7 brylantów lub cyrkonii.

Możliwa jest również oprawa naturalnych szafirów, rubinów czy czarnych diamentów.

Do obrączek dołączony jest certyfikat potwierdzający ocenę jakości kamieni szlachetnych.

Oprawa kamieni K1 Oprawa kamieni K2 Oprawa kamieni K3 Oprawa kamieni K4
K1 K2 K3 K4
Oprawa kamieni K5 Oprawa kamieni K6 Oprawa kamieni K7 Oprawa kamieni K8
K5 K6 K7 K8
Oprawa kamieni K9 Oprawa kamieni K10 Oprawa kamieni K11 Oprawa kamieni K12
K9 K10 K11 K12
Oprawa kamieni K13 Oprawa kamieni K15 Oprawa kamieni K16 Oprawa kamieni K14
K13 K14 K15 K16

6. Grawerka i opakowanie 
Na pamiątkę zawarcia małżeństwa wykonujemy dla naszych klientów gratisową usługę grawerowania obrączek. Na życzenie grawerujemy dowolny tekst, najczęściej imię i datę ślubu lub sentencję, umieszczone wewnątrz obrączki. Do wyboru dwa możliwe style czcionki graweru oraz symbol serca lub nieskończoności.

Każdą parę obrączek umieszczamy w oryginalnym eleganckim opakowaniu z firmową torebeczką.

7. Rozmiary i korekta

Obrączki klasyczne wykonujemy w rozmiarach 7-35
Obrączki diamentowane i dwukolorowe wykonujemy w rozmiarach 7-33

Większość modeli obrączek możemy zmniejszyć lub powiększyć. Atutem naszych obrączek jest ich technologia wykonania czyli całość obrączki jest jednolita i bezszwowa. Korektę utrudnia oprawa kamieni, które trzeba wyciągnąć, wykonać korektę i oprawić obrączkę raz jeszcze.

Korektę zakupionych u nas obrączek wykonujemy gratis do dnia ślubu, w przypadku gdy jest ona możliwa. 

Zakres korekt przedstawia poniższa tabela.
Obrączki klasyczne +/- 3 rozmiary 
Obrączki diamentowane +/- 2 rozmiary 
Obrączki dwu i trójkolorowe +/- 1 rozmiar

Obrączki z 1-max 3 kamieniami +/- 0,5-1 rozmiar

Nie ma możliwości korekty obrączek z kamieniami, które oprawione są dookoła obrączki. Natomiast obrączki wielokamieniowe muszą zostać indywidualnie ocenione przez złotnika pod kątem ewentualnej możliwości korekty. W przypadku braku możliwości korekty rozmiaru obrączkę dla klienta trzeba wykonać od nowa za opłatą kosztów robocizny uzgodnionych z firmą. 

8. Rodowanie
Standardowo obrączki nie są rodowanie, jest natomiast taka możliwość w cenie obrączek.
Rod jest metalem szlachetnym, w kolorze szarosrebrnym i powleka się nim głownie białe złoto, aby nadać temu kolorowi większy blask i połysk.
Z czasem rod może ulec wytarciu i obrączkę trzeba będzie odnowić.

9. Czas realizacji
Czas realizacji zamówień obrączek wynosi 2 - 3 tygodnie. Obrączki wykonywane na indywidualne zamówienie oraz ręcznie czas wykonania wynosi 1 miesiąc.
Za dodatkową opłatą w przypadku większości modeli można skorzystać z zamówienia w terminie EKSPRESOWYM, termin wykonania należy uzgodnić ze sprzedawcą. 

10. Obrączki z powierzonego złota
Obrączki możemy także wykonać z materiału klienta. Wtedy trzeba dostarczyć całość materiału w gramaturze wystarczającej na wykonanie danego modelu wraz z ubytkiem (nie ma znaczenia kolor, próba i stan wyrobów). Ubytek technologicny wynosi 10 %.  Wówczas klient płaci tylko za usługę czyli wykonanie obrączek w zależnści od wybranego modelu.