Infolinia: 501 501 585
Twój koszyk jest pusty


O rozmiarach

Oprócz wyboru modelu pierścionka czy obrączek, ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Pierścionek czy obrączka nie może uciskać lub spadać i musi być starannie dopasowana. Należy wiedzieć, że każdy palec naszej dłoni ma inną grubość, także dłonie różnią się między sobą. Zatem w zależności od okazji należy zdecydować na którym palcu noszoną będzie biżuteria. Należy pamiętać, że w naszym kraju pierścionek zaręczynowy jest tradycyjne zakładany na serdeczny palec prawej dłoni, choć gdy pojawiają się obrączki palec ten jest zarezerwowany dla obrączek.  Wówczas pierścionek noszony jest albo z obrączką, czasem przekładany jest na palec środowy lub rzadziej na palec serdeczny lewej dłoni. 

Istnieje kilka sposobów na dobranie rozmiaru.

Biżuteria noszona na palcu ma przechodzić z niewielkim oporem przez staw palca i swobodnie spoczywać u jego nasady. Najpewniejszym pomiarem jest po prostu zmierzenie palca za pomocą miarek jubilerskich w sklepie stacjonarnym. Jest to najlepsza i najbardziej pewna metoda pomiaru rozmiaru.Specjalne miarki to wykonane z mosiądzu lub srebra krążki odpowiadające miarom jubilerskim. Dostępne są w każdej szerokości. W przypadku zakupu na odległość istnieje możliwość skorzystania z wysyłkowych miarek jubilerskich.

Jeżeli nie mamy możiwości pomiaru palca możemy wykorzystać noszony pierścionek i zabrać go do pomiaru w salonie. 

 

Jeśli po zakupie pierścionka zachodzi dodatkowa potrzeba dopasowania jego rozmiaru, w naszej firmie, klient ma zapewnioną jednorazową bezpłaną korektę. Korekta, w zależności od stopnia trudności wykonywana jest w  przeciągu od 1 do kilku dni. 

W przypadku obrączek ślubnych firma zapewnia bezpłatną korektę do dnia ślubu, w sytuacji gdy taka korekta jest technicznie możliwa. Zakres możliwej korekty obrączek przedstawiliśmy w informacjach O obrączkach. W przypadku braku możliwości korekty rozmiaru obrączkę dla klienta trzeba wykonać od nowa za opłatą kosztów robocizny uzgodnionych z firmą.